Kürtaj fiyatı 2015

2015 yılı başında İstanbul’da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak … tl civarından başlar ve gebelik haftasına göre ne şekilde artar bu yazımızda anlatıyoruz. Kalemi elimize almışken sadece çocuk aldırma ücretlerine değil sizden gelen birçok soruyada tüm ayrıntıları ile yanıt vererek kafanıza takılan her sualinize cevap getirmeye gayret göstereceğiz , merak ettiğiniz şeyleri bu yazıya yorum bırakarak bize sorun , isimsiz yorum bırakabilirsiniz ve kürtaj yorumlarını sitemizden takip edin. Bu jinekolojik makalemizde ele aldığımız konular ; kürtaj fiyatları kaç paradır ve neye göre artar , vakum kürtaj nasıl yapılır , kürtaj yasasına göre en son kaç aylığa kadar çocuk alınabilir , bekar veya evli kürtaj farkedermi , kürtaj sonrası kanama olur mu , kürtajda eş izni şartmı , İstanbul Bağcılar’da kürtaj ücretleri nedir , kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nekadar gider , geçici kızlık zarı dikimi kimlere uygundur , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , kızlık zarı diktirenlerin yorumları nedir , esnek kızlık zarı yırtılınca kanarmı , İstanbul’da vajina daraltma fiyatları nekadardır , çift kat flep dahamı sağlamdır, İstanbul’da saç ekimi fiyatları nedir gibi sorularınıza yanıtlarda veriyoruz. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

WhatsApp = 0532 221 3007

www.twitter.com/jinekologdr

www.facebook.com/kurtajfiyatlari

Kürtaj

İstanbul’da kürtaj denildiği zaman aklına çocuk aldırma dılında başka bir anlam gelen varmıdır acaba ? gerçi telefon açarak hala kürtaj nedir diye soranlar olmuyor değil. Kürtaj latince kazımak fiilinden gelen bir deyimdir ama günümüzde gebelik sonlandırma yada bebek aldırma şeklinde kullanılır , zaman içinde geliştirilen vakum kürtaj tekniği ile kazıyarak kürtaj artık yapılmıyor olsa bile kürtaj kelimesi hala yaygındır. Ayrıntılar için okumaya devam ediniz.

Kürtaj fiyatları

2015 senesinde Ankara , İstanbul gibi şehirlerde kürtaj ücretlendirmesi  tl civarından başlar demiştik , aslında gebe olduğunuzun farkına adet gecikmesi olduğu zaman vardığınızdan dolayı en küçük gebelik 4 haftalıktır diyebiliriz , İstanbul’da kürtaj yapan yerlerde 4 haftalık hamilelik için sizden yaklaşık  tl isteyeceklerdir , ama gebelik 5 haftaya çıkmış ise bu sefer … tl , 6 haftaya çıktığında … tl gibi artan çocuk aldırma fiyatları söz konusu olacaktır. Kürtaj yapan doktorlar genelde gebelik haftasını tayin etmek için yaptıkları ultrason ve muayene için ek bir ücret yada muayene parası istemezler.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Çocuk aldırmada tek yöntem olan kürtajın metodolojisi bize çok sorulur , hergün birçok hasta bize kürtaj nasıl yapılır diye soruyor. Dünyadaki en garantili metod olan vakum kürtaj metodu nasıl yapılıyor anlatalım , hastanın kabulu , ultrasonda gebelik haftasının netleştirilmesi , rahim girişinin lokal anestezikle uyuşturulması , hegar bujisi ile collum dilatasyonu yapılması , karmen kanülünün collum uteriye yani rahim kanalına yerleştirilmesi , karmen kanülünün ucuna vakum aparatı takılması , negatif basınç uygulanarak hamilelik kesesinin dışarı alınması şeklinde özetlenebilir. Kürtajdan heen sonra hasta tekrar ultrasona tabi tutulur ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Vakum kürtaj

Gerek 2015 yılı gerekse son 30 yılda dünya üzerinde ve İstanbul’da en garantili ve güvenli gebelik sonlandırma metodunun vakumlu kürtaj olduğunu sanıyorum herkes bilir. Peki bu vakum kürtajının üstünlüğü nerden gelmektedir? Eski dönemlerde yapılan kazıma kürtajda rahim içi komple kazınırdı, hatta ben bunu kabak dolması oymaya benzetirdim , ama bereket versinki vakumla kürtajda rahim içine herhangi bir tıbbi alet sokulmuyor ve kazıma yapılmıyor , sadece negatif basınç uygulanarak gebelik kesesi tümden dışarı alınır. Vakum kürtajda rahim kazınmadığı için üreme fizyolojiside etkilenmez ve kürtaj sonrası gebelik sorunu yaşamazsınız. Ankara , İzmir ve İstanbul’da vakum kürtaj fiyatları ortalama 400 tlden başlar.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra nelere dikkat etmek lazım hemen dile getirelim ve akılda kalsın ; kürtaj sonrası cinsel ilişki için 10 gün kadar beklemelisiniz , kürtajdan sonra kanama ve ağrı şikayetiniz pek olmayacaktır , bebek aldırdıktan sonra ilk adetinizi yaklaşık 40 gün sonra görmeye başlarsınız , endişe etmeyin , kürtajdan sonra yeniden hamile kalabilirmiyim diye çok soran oluyor , elbette kalabilirsiniz , vakum kürtaj sizin üreme kabiliyetinizi kesinlikle etkilemez.

Kürtaj yasası

İstenmeyen gebeliklerin isteğe bağlı sonlandırılmasını düzenleyen kanun maddelerine kürtaj yasası denir. Çocuk aldırma kanununa göre en geç 10 haftaya kadar kürtaj olabilirsiniz. 11 haftalık , 12 haftalık ve daha büyük gebelikler için kürtaj yasağı söz konusu olacaktır. Yine 18 yaşında değilseniz çocuk aldırmak için anne veya babanızın izni gerekir. Evli bayanalarada kısıtlamalar var , çocuk aldırmak için eş izni almaları gerekiyor. Bekar bayanlar kimseden izin almadan kürtaj olabilirler.

Kürtaj Şişli

İstanbul’da Şişli’de kürtaj fiyatları genellikle olması gereknden biraz daha yüksek tutuluyor , sanıyorum o bölgedeki özel muayenehanelerin kiralarının çok yüksek olması kürtaj ücretlerinide etkiliyor ve dolayısı ile Şişli ve civarında oturan birçok hasta çocuk aldırmak için bizim muayenehanemize yani Zeytinburnuna gelmeyi tercih ediyorlar.

Gebelik testleri

İstanbul’da istenmeyen gebeliklere maruz kalan hergün binlerce kadın oluyor diye tahmin ediyorum, bu konuda size tavsiyem yoğun veya seyrek herhangi bir cinsel tamasta bulunuyorsanız ki bunlara penisin vajinaya girmediği sürtünmeli ön sevişmelerde dahildir , her an gebe kalma ihtimaliniz vardır , hala bakire olmanız gebe kalmanıza engel olmaz. Bu durumda çok pratik bir yöntemi adet gecikmeniz 5 güne ulaştığında en yakın eczaneye giderek bir gebelik testi satın almalısınız , merak etmeyin çok ucuz aslında , İstanbul’da gebelik testi fiyatları yaklaşık 5 tl gibidir. İdrarda yapılan gebelik testlerini uygulamanız çok basittir , testin üzerine birkaç damla idrar damlatmanız yeterli olacaktır.

Kızlık zarı dikimi

2015 yılı başında kalıcı kızlık zarı dikimi çok konuşulan ve merak eidlen bir konu haline geldi , eskiden jinekoloji yani kadın hastalıkları dendiğinde akla önce kürtaj ve kürtaj fiyatları geliyorken , artık kızlık zarı dikimi fiyatı daha fazla akla geliyor. Bekaret tamiri yani himenoplasti ameliyatı halk arasında kızlık zarı dikimi olarak biliniyor. Kızlık zarı diktirmek için önünüzde 2 farklı alternatif olacak ya flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmalısınız yada geçici kızlık zarı dikimini seçmelisiniz, ama hastalarımızın %90’ı kalıcı kızlık zarı dikimini tercih ediyorlar , bende size onu tavsiye ediyorum zaten.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi

İstanbul’da 2015 senesi için en garantili ve doğal kızlık zarı tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi olarak bilinir. Gerçektende biz hastalarımızdan çok iyi sonuçlar alıyoruz ve hiç sıkıntı yaşanmıyor. Flep yönteminde kızlık zarına komşu vajina duvarından kaldıırlan ince bir flep tabakası ile işlem yapılıyor ve 20 gün kadar cinsel ilişkiye girmeyerek dikişlerin tam kaynamasını bekliyorsunuz , ama sonrasında cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zamanınız oluyor , ister hemen , isterseniz yıllar sonrada cinsel ilşkiye girseniz mutlaka kızlık zarı kanaması ortaya çıkıyor. Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı İstanbul’da yaklaşık olarak …. TL civarıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi

Tüm dünyada yüzlerce yıldır uygulanmakta olan en eski bekaret diktirme metodu geçici kızlık zarı dikimi olarak bilinir , flep yöntemine göre çok daha basit bir uygulamadır , eski yırtılmış kızlık zarı parçaları birbirine yeniden dikilir ve bütünlük sağlanır. Uyarmak isterim geçici kızlık zarı dikimi en fazla 5 gün dayanır ve bu süre içinde cinsel ilişkiye girmezseniz kızlık zarınız kendiliğinden yırtılır. Aynı külkesidi hikayesi gibi 🙂 Geçici kızlık zarı nadiren tercih edilir , genellikle son anda karar vermiş bayanlarla birkaç gün içinde mecbur cinsel ilişkiye girmesi gerekenler geçici dikimi tercih ederler. Bu arada kızlık zarınızı geçici olarak diktirmenin sadece bir avantajı olabilir , dikimden hemen sonra yani aynı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz. İstanbul’da geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık …. tl dir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul’da gerek Avrupa yakasında , gerekse Anadolu tarafında kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak …. tl fiyat seviyelerinden başlar , yapılacak işleme göre dikim ücretleri artabilir , hemen birkaç örnek vereyim , kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı İstanbul’da …. tl iken geçici kızlık zarı dikimi ücretide yaklaşık …. tl civarıdır , bu arada yırtılması daha zor olan çift kat flep yöntemi ise …. tl civarına yapılır, yine kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı fiyatı ise …. tl civarıdır , son olarak kızlık zarı diktirme , vajina daraltma ve labioplasti denilen 3lü ameliyat için ise İstanbul’da yaklaşık …. tl istenmektedir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Merak etmeyin kızlık zarınızı diktirmiş olduğunuz kesine yakın ihtimalle anlaşılmaz , belli olmaz . Birçok hastamız biiz telefonla arayarak kızlık zarı dikimi anlaşılır mı diye soruyorlar, bende bu endişelerini çok doğal karşılıyorum ama dikim belli olacak olsa zaten böyle bir ameliyat hiç yapılmazdı değil mi ? Önceden dikilmiş kızlık zarı ile hiç yırtılmamış orijinal kızlık zarı arasında cinsel deneyim açısından herhangi bir fark yoktur.

Kızlık zarı diktirenler

İstanbul’da kızlık zarı diktirenlerin yorumları hep aranır ve merak edilir , özelliklede daha önceden kızlık zarıları bir kazaya kurban gitmiş birçok genç kızımız himenoplasti denilen kızlık zarı dikimi ameliyatına girmeden önce daha önceden kızlık zarı diktirenlerin görüşlerindne ve tecrübelerinden faydalanmak isterler , genellikle forumlarda ve biizm sitelerimizde binlerce yorum olmasına rağmen bunların çoğu dikim öncesi merak ettikleri şeyleri soranlardır , ama arada kızlık zarı diktiripte teşekkür için arayanlarada rastlayabilirsiniz.

Esnek kızlık zarı

İlk cinsel ilişkide yani gerdek gecesinde kızlık zarı kanaması olmayan bayanlarda genellikle esnek kızlık zarı vardır. Genel popülasyonda bayanlar arasında esnek kızlık zarı %5 oranında rastlanır. Anatomik olarak esnek kızlık zarı aslında ortada tek delikli kızlık zarının bir abartılı versiyonudur. Esnek kızlık zarını normal kanayan kızlık zarına çevirmek mümkündür , bu konuda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

İstanbul’da 2015 yılında gerek Avrupa yakasında gerekse anadolu tarafında bekaret tamiri yani himenoplasti ameliyatları çok popüler oldu , kızlık zarı diktirenlerden ziyade henüz diktirme kararı alıpta olayı araştırmakta olan birçok hast adayımız telefonla kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye merak ederk soruyor , bazılarıda daha kestirme konuşarak kızlık nasıl dikilir diye sorabiliyor. Hemen özetle bahsedelim , işte size meşhur flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyat tekniğimiz ;
Lokal anestezi ile 25 dakika süren operasyonda kızlık zarına komşu vajina duvarından ince bir flep tabalası kaldırılır ve kızlık zarı ringine dikilir , flepin bir ucu orijin aldığı vajina duvarında sabit bırakılır , böylece penisin vajinaya girmesi ile flep parçalanır ve aktif kan damarları açık kalarak kanama ortaya çıkar. Kızlık zarı diktirdikten hemen sonra masadan kalkarak yürüyüp gidebilirsiniz , sosyal hayatınız etkilenmez.

Kızlık zarı dikimi Ankara

2015 senesi ilk aylarında başkentimiz Ankara’da merkezi semtler olan Kızılay ve Çankaya gibi ilçelerde bazı jinekologlar kızlık zarı dikimi yapmaktadır. Bizi hergün arayan birçok hasta Ankara’da kızlık zarı diken doktor bulmakta güçlük çektiklerini ve bize gelmek istediklerini ifade ederek uçakla veya kara taşıtları ile İstanbul’a gelerek himenoplasti ameliyatına giriyorlar. Aslında yaşadığınız yerden daha başka bir yerde kızlık zarı diktirmek gizlilik açısından çok daha iyi bence. Bu arada Ankara’da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak 1500 tl civarıdır.

Vajina daraltma ameliyatı

Gerek İstanbul’da gerekse Ankara ve İzmir gibi diğer büyük şehirlerde vajina daraltma ameliyatları eskiye göre çok daha fazla talep görmeye başladı , sanıyorum kültürel düzey ilerledikçe insanların dünyevi nimetlerden daha fazla yararlanma isteklerinide beraberinde getirdi. Tek fark ise eskiden genellikle vajinal kanal yolu ile doğum yapmış bayanlarda çok görülen vajina genişlemesi sebebi ile daraltma talebi geşirken artık hiç doğum yapmamış ama evlilik öncesi cinsel birliktelikler sonucu kızlık zarı bozulmuş bayanların evlilik hazırlıklarında biri haline gelen kızlık zarı dikimi ile beraber yaptırılmaya başlanmasıdır. Yani İstanbul’da artık genellikle kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma aynı senasta gerçekleştiriliyor. Ankara , İzmir ve İstanbul’da vajina daraltma fiyatları yaklaşık olarak …. tl lerden başlar.

Kızlık zarı dikimi Kayseri

2015 yılı ve geçen onlarca yıldır sadece İstanbul’da değil Kayseri gibi Anadolunun büyük illerindende birçok hastamız kızlık zarı dikimi için uçakla günübirlik seyehat ediyorlar veya birçoğuda Kayseride kızlık zarı diken doktor bulamadıklarını ve o yüzden bize gelme istediklerini ifade ediyor. Gerçektende himenoplasti yani kızlık zarı dikimi çok hassas ve sanatsal yaklaşımlar gerektiren bir operasyondur , sezeryan veya giğer künt jinekolojik operasyonlar kadar kolay değildir. Gerek Kayseride kızlık zarı diken bir doktor olun gerekse İstanbul’da hiç farketmez , eğer bu işlemi yapacaksanız hastaya mutlaka sonuç garantisi vermeniz gerekir. Eğer bu garantiyi veremiyorsanız hiç dikmeyin derim. Bu arada Kayseride kızlık zarı dikimi fiyatının İstanbul’a göre çok daha yüksek olduğunu duydum , sanıyorum dikim işini yapan çok az sayıda jinekolog var.

Saç ekimi fiyatları

2105 senesi ilk aylarında İstanbul’da saç ekimi ücretleri üç aşağı beş yukarı 3000 tl ücret seviyelerindne başlıyor , tabi eğer bir seanslık saç ekimi sizin ihtiyacınızı karşılayacaksa bu saç ekim fiyatı ile durumu atlatabilirsiniz , ama hem ön tarafta hemde başınızın arka kısımlarında dökülmeler varsa size büyük ihtimal 2 seans saç ekimi gerekecek ve masrafınız büyüyecektir. İstanbul’da FUE yöntemi kalıcı saç ekimi konusunda güvenerek başınızı teslim edebileceğiniz Plastik cerrahi uzmanı arkadaşımız Doçent Op. Dr. A G’nün telefonunu vereyim : 0532 317 8973

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0532 441 9825
0542 215 7724
Mezuniyet Cerrahpaşa Tıp Fak 1983

Reklamlar
yorum
 1. Ben temmuz 2015 doğum yaptım 2. Cocuguma
  25 05 2016, 13:11 – .: Ama şimdi 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim
  25 05 2016, 13:12 – .: Sezeryan doğum 2 cocumda
  25 05 2016, 13:12 – .: Kürtaj olabilirmiyim
  25 05 2016, 13:13 – .: Bir tehlikesi varmi
  25 05 2016, 13:23 – Jin op dr turgay karakaya: Riski yok vakumla
  25 05 2016, 13:30 – .: Lokal istemiyorum anestezi
  25 05 2016, 13:30 – .: Yapılıyo dimi
  25 05 2016, 13:32 – .: Hamile olduğumu bilmeden önce kan tahlili yaptirmistim işyeri doktorum istemişti
  25 05 2016, 13:32 – .:
  25 05 2016, 13:33 – .: Peki kürtaj fiyat ogrenebilirmiyim
  25 05 2016, 14:19 – .: Cumartesi günü gelsem hemen kurtaj
  25 05 2016, 14:19 – .: Yapiyomusiniz
  25 05 2016, 14:22 – Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  25 05 2016, 14:22 – Jin op dr turgay karakaya: Ctesi 13.30 ?
  25 05 2016, 14:22 – Jin op dr turgay karakaya: İsim ne yazalım
  25 05 2016, 14:23 – .: Sabah erken saatlerde olmAzmi
  25 05 2016, 14:24 – Jin op dr turgay karakaya: 11.30?
  25 05 2016, 14:25 – .: Tamam uygundur
  25 05 2016, 14:25 – Jin op dr turgay karakaya: İsim
  25 05 2016, 14:25 – .: Ş..
  25 05 2016, 14:25 – Jin op dr turgay karakaya: Ok yazdım
  25 05 2016, 14:25 – .: Ama bayiltiyosuniz
  25 05 2016, 14:26 – .: Anestezi yapiyosunuz dimi
  25 05 2016, 14:26 – Jin op dr turgay karakaya: Hayır.. lokal anestwzi
  25 05 2016, 14:26 – .: Ama lokal de ağrı oluyomus
  25 05 2016, 14:26 – Jin op dr turgay karakaya: Hissetmezsiniz bir
  25 05 2016, 14:26 – Jin op dr turgay karakaya: Bile
  25 05 2016, 14:26 – Jin op dr turgay karakaya: Elim çok hafiftir
  25 05 2016, 14:32 – .: Peki benim şuan 4 haftalık yani tl bir maliyetim olacak muayene ücretsiz dogrumu anladım
  25 05 2016, 14:33 – Jin op dr turgay karakaya: Doğru

  Beğen

 2. Efendim selamlar. kürtaj fiyatı için değilde farklı bişi için ulaştım İsteğe bağlı olarak rahim ve yumurtalıkların alınması (histerektomi) operasyonu yapıyor musunuz? Transseksüelim ve 14 aydır testosteron hormonu kullanmaktayım, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Endokrinoloji gözetiminde. Kontrollerde Zaman Zaman miyomlar görülüyor. Rahim duvarında da kalınlaşma mevcut. Riskler sebebiyle operasyon isteğim var. Siz bu durumda operasyon yapıyor musunuz? Saygılar
  24 02 2016, 13:56 – Jin op dr turgay karakaya: Evet yapıyoruz
  24 02 2016, 14:36 – .: Detayları görüşmek üzere muayenehaneye gelmek istiyorum. Bu hafta içi arayıp randevu alacağım. Öncesinde sormak isterim. Hangi hastanede operasyon yapıyorsunuz ve ortalama bir ücret vermeniz mümkün müdür? Teşekkürlerimle.
  24 02 2016, 14:58 – Jin op dr turgay karakaya: Bakırköydeki birçok hastane ile anlaşmalıyım. herşey dahil tl civarı olur
  24 02 2016, 14:59 – .: Çok teşekkür ederim. Kolaylıklar diliyorum.
  24 02 2016, 15:00 – Jin op dr turgay karakaya: Rica ederim

  Beğen

 3. Hocam merhaba ben bir şey sormak istiyorum 2016 kürtaj fiyatları ile ilgili sorum var
  07 02 2016, 17:15 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  07 02 2016, 17:16 – .: Ben gebelik testi yaptım pozitif çıktı kürtaj yaptırmak istiyorum tahminimce 5 haftalık fiyat ne kadar acaba
  07 02 2016, 17:19 – .: Peki herhangi bir riski var mı
  07 02 2016, 17:36 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yok

  Beğen

 4. Gebelik Riski: Selamun aleykum sizi rahatsız ediyorum çok özür dilerim.ama size bir şey tanışmak. İstiyorum başımdan bir olay geçti sizden bir konuda akıl almak istiyorum kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve kazayla boşaltım ama yarısı boşaltı yarısı dışarı boşaltı ve kızın adet olmasına hafta var
  19 12 2015, 00:30 – Gebelik Riski: 2 hafta var
  19 12 2015, 00:31 – Gebelik Riski: İnternet den baktım ertesi gün diye ilaç vardı onu aldı 12 saat sonra onu içti
  19 12 2015, 00:31 – Gebelik Riski: Korkuyorum acaba hamile kalırmi
  19 12 2015, 00:33 – Gebelik Riski: Yani internet de şey yazıyordu adet kanamasina 2 hafta kala yumurtlama oluyormuş çok riskliyimis o dönem ben de şans eseri tam bu döneme geldim çok korkuyorum
  19 12 2015, 00:34 – Gebelik Riski: Bana bilgi verirseniz çok sevinirim
  19 12 2015, 08:26 – Jin op dr turgay karakaya: Gebelik ihtimali var .. adet gecikmesi olursa görüşelim
  19 12 2015, 09:19 – Gebelik Riski: Tamam hocam peki başka bişey yapmama gerek varmı perşembe günü saat 21.30 da oldu daha 72 saat geçmedi
  19 12 2015, 09:20 – Gebelik Riski: Başka öneriniz varsa uygulamak isterim
  19 12 2015, 09:21 – Gebelik Riski: Davsiye edermisiniz her hangi birşey
  19 12 2015, 09:43 – Jin op dr turgay karakaya: Bekleyin

  Beğen

 5. 03 03 2015, 12:23 – Kürtaj Hapı: Slm numaranizi int aldim cytotec fiyati nedir ve elinizde varmi
  03 03 2015, 12:49 – Jinekolog Operatör Doktor: Yasak ve tehlikrli.. en sağlıklısı vakumla alıyoruz
  03 03 2015, 12:49 – Kürtaj Hapı: Hastaneye gelmem gerekiyor
  03 03 2015, 12:50 – Kürtaj Hapı: Elinizde yokmu
  03 03 2015, 12:51 – Jinekolog Operatör Doktor: Yok
  03 03 2015, 12:51 – Jinekolog Operatör Doktor: Özel muayenehaneyiz
  03 03 2015, 12:51 – Kürtaj Hapı: Yeriniz nerede
  03 03 2015, 12:52 – Kürtaj Hapı: Ve fiyatini ogrenebilirmiyim

  Beğen

 6. […] bir hamilelikle uyandığınızda aklınızda yapılacak işler sıralamasında eminim en başlarda kürtaj fiyatları ne kadardır sorusu yeralacaktır. Ama paniğinizi hafifletecek birşey söyliyim, avrupada çocuk […]

  Beğen

 7. Ben 22 yaşındayım bazı sorunlardan dolayı biriyle 6 ay kadar birlikte yaşadım imam nikahı vardı fakat eski eşinden ayrılamadığından normal nikah yapamadık sorunlar oluştu evime geri döndüm ve regli dönemim geçdi regli olamadım. Ailem öğrenirse eski eşimle tekrar beni birleştirmek isteyecekler ben bunu istemiyorum ve anne olmaya hazır değilim. Kimseye güvenemiyorum bende internette araştırdım sizi buldum

  Resmi evli iseniz kürtaj için eş izni gerekir.

  Beğen

 8. 21 Oca 11:36 – Kürtaj Şişli: Selam merhaba
  21 Oca 11:37 – Jinekolog Operatör Doktor: Buyrun
  21 Oca 11:37 – Kürtaj Şişli: Ben yaklaşık 4 haftalık hamileyim
  21 Oca 11:37 – Kürtaj Şişli: Bebeği istemiyorum
  21 Oca 11:38 – Kürtaj Şişli: Fakat lokal anestezi ile değil genel anestezi istiyorum
  21 Oca 11:40 – Jinekolog Operatör Doktor: Çok eskilerde kaldı genel anestezi artık vakum teknolojisi var 10 dakikada lokalle acı çekmezsiniz
  21 Oca 11:40 – Kürtaj Şişli: Sizi tanıyorum ben
  21 Oca 11:41 – Kürtaj Şişli: Zeytinburnunda yeriniz
  21 Oca 11:42 – Jinekolog Operatör Doktor: Evet.. haftaya bakırköye taşınıyoruz
  21 Oca 11:42 – Kürtaj Şişli: Tamam
  21 Oca 11:42 – Kürtaj Şişli: O dönem yine
  21 Oca 11:42 – Kürtaj Şişli: Bebek aldırmıştım
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Önceki yıl
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Vakumla
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Hatırlarsınız
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Belki eşim asker demiştim
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Hakkaride
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Olduğu için istemiyorum demiştim
  21 Oca 11:43 – Jinekolog Operatör Doktor: 1000lerce hasta
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Ne tuhaf şimdide
  21 Oca 11:43 – Kürtaj Şişli: Ayrılıyorum
  21 Oca 11:44 – Kürtaj Şişli: Dün gece karar verdim
  21 Oca 11:44 – Kürtaj Şişli: Aldırmaya
  21 Oca 11:44 – Jinekolog Operatör Doktor: Kader
  21 Oca 11:44 – Kürtaj Şişli: Rahim ağzı ameliyatı
  21 Oca 11:44 – Kürtaj Şişli: Oldum ben sizde bana
  21 Oca 11:44 – Kürtaj Şişli: Mümkünse hamile bile kalmayın demiştiniz
  21 Oca 11:44 – Kürtaj Şişli: Rahmin şekil değiştirmiş resmen dediniz
  21 Oca 11:44 – Jinekolog Operatör Doktor: Kistmi vardı
  21 Oca 11:44 – Kürtaj Şişli: Vakumla
  21 Oca 11:45 – Kürtaj Şişli: Rahimde yumurtalıklarıma
  21 Oca 11:45 – Kürtaj Şişli: Kadar ilerleyen yara vardı evet kist gibi bişey sanırım
  21 Oca 11:45 – Jinekolog Operatör Doktor: Endometriozis miydi
  21 Oca 11:45 – Kürtaj Şişli: Vakumla muayenehaneyi ayağa kaldırmıştım
  21 Oca 11:46 – Kürtaj Şişli: ☺
  21 Oca 11:46 – Jinekolog Operatör Doktor: Eheheh bazı hastalar dokunmadan bağırmaya başlar
  21 Oca 11:46 – Kürtaj Şişli: Birdaha vakumla göze alamam
  21 Oca 11:46 – Kürtaj Şişli: Zaten normaldede canım tatlıdır
  21 Oca 11:46 – Jinekolog Operatör Doktor: Daha sağlam bir anestzi yaparız alttan
  21 Oca 11:46 – Kürtaj Şişli: Ama ciddi manada zor olmuştu sizin içinde öyle oldu
  21 Oca 11:47 – Jinekolog Operatör Doktor: Genel anwstezi büyük ameliyatla aynı risk
  21 Oca 11:47 – Kürtaj Şişli: İlk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum rahimi bulamıyorum demiştiniz
  21 Oca 11:47 – Jinekolog Operatör Doktor: Sezeryan bile lokalle artık
  21 Oca 11:47 – Kürtaj Şişli: Valla uyurken ölsemde fark etmez
  21 Oca 11:48 – Kürtaj Şişli: Benim için yaşamayıda çok seven biri değilim hele şu başıma gelenlerden sonra
  21 Oca 11:48 – Kürtaj Şişli: Ben bir çok kez genel anestezi oldum
  21 Oca 11:48 – Kürtaj Şişli: Bir çok ameliyat geçirdim çünki
  21 Oca 11:48 – Kürtaj Şişli: 3 kez burun
  21 Oca 11:48 – Kürtaj Şişli: Göğüs
  21 Oca 11:48 – Kürtaj Şişli: Kadın hastalıkları 2 kez
  21 Oca 11:49 – Jinekolog Operatör Doktor: Hastane ortamı gerekiyor artık genel için.. masraf çok büyür
  21 Oca 11:49 – Kürtaj Şişli: Varsa genel anestezi Size geleyim yine yoksa vaktinizi çalmiyayım hiç
  21 Oca 11:49 – Kürtaj Şişli: Daha çok yeni bebeğim
  21 Oca 11:50 – Jinekolog Operatör Doktor: Esra hanım ayarlasın karşı için 0542 215 7274
  21 Oca 11:50 – Kürtaj Şişli: Peki teşekkür ederim
  21 Oca 11:52 – Kürtaj Şişli: Yok aradım
  21 Oca 11:53 – Kürtaj Şişli: Oda hastanede ameliyat hanesi olan yerleri arayın dedi
  21 Oca 11:53 – Kürtaj Şişli: Neyse ben yinede teşekkür ederim
  21 Oca 11:55 – Jinekolog Operatör Doktor: R e.. size dönüş yapsınlarmı karşı için
  21 Oca 11:57 – Kürtaj Şişli: Olur tabi
  21 Oca 22:04 – Kürtaj Şişli: Merhaba
  21 Oca 22:04 – Kürtaj Şişli: Ya siz anestezici ayarlıyarmıyormusunuz
  21 Oca 22:04 – Kürtaj Şişli: 10 dakikalık bir işlemde ölecek değilim heralde 😣
  21 Oca 22:12 – Jinekolog Operatör Doktor: Prensip gereği
  21 Oca 22:12 – Jinekolog Operatör Doktor: Karşıdaki arkadaşı ayarlamadımı asistan size
  21 Oca 22:13 – Kürtaj Şişli: Görüştükte karşısı nere bahçelievler neresi ya ben hiç bilmem oraları
  21 Oca 22:13 – Kürtaj Şişli: Burdada bir sizinle görüştüm
  21 Oca 22:13 – Kürtaj Şişli: Daha öncede Size aldırdım diye
  21 Oca 22:14 – Kürtaj Şişli: Araştırmadım açıkçası
  21 Oca 22:14 – Jinekolog Operatör Doktor: Vakumla alalım 10 dakikada bu sefer dikkat ederiz daha fazla uyuştururuz 🙂
  21 Oca 22:14 – Kürtaj Şişli: Zaten daha dün gece karar verdim aldırmaya
  21 Oca 22:15 – Kürtaj Şişli: Kesinlikle olmaz ben doğurduğum zaman bile o kadar acı çekmemiştim 😣
  21 Oca 22:15 – Kürtaj Şişli: O masaya çıktınmı bitti daha dönüşü yok aynı acıyı asla göze alamam
  21 Oca 22:16 – Kürtaj Şişli: Anestezi her yerde varya dışardan anestezici getiriyordu doktorlar
  21 Oca 22:16 – Kürtaj Şişli: Mutlaka çevre vardır lokal isteyen lokalle olsun saygımız var.))
  21 Oca 22:17 – Kürtaj Şişli: Ama biz genelcilerede tolorans olsun ya 😦
  21 Oca 22:32 – Jinekolog Operatör Doktor: Yasal değil artık genel

  Beğen

 9. […] başı 2015 itibarı ile Avrupa yakası İstanbul’da kürtaj fiyatları aşağı-yukarı …tl civarından başlar, rakamsal ücret değerlerini direkt olarak buraya […]

  Beğen

 10. turgay karakaya dedi ki:

  13 Kasım 22:17 – Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Sorar: Hocam iyi akşamlar rahatsız ediyorum müsaitmisiniz?
  13 Kasım 22:22 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Buyrun
  13 Kasım 22:31 – Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Sorar: Hocam kız arkadaşımla bir ay önce kadar ilişkiye girdik içine boşalma vs birşey yaşanmadı lakin kız arkaşımın adeti 7 gün kadar gecikti kokuya duyarlılığı veya baş dönmesi yok ayrıca yumurtalıklarında bir kis konusu mevcut Size getirmek istiyorum muayene ve kürtaj fiyatınız nedir?
  13 Kasım 22:41 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Muayene
  13 Kasım 22:41 – Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Sorar: Diğeri?
  13 Kasım 22:44 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Hafta x tl
  13 Kasım 22:45 – Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Sorar: Sağolun hocam
  13 Kasım 22:45 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Kesinleşince randevu için yazın
  13 Kasım 22:47 – Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Sorar: Pekala hocam pazartesi ye kadar hastalığını bekliyeceğiz olmaz ise randevu için yazıcam Size sağolun.
  13 Kasım 22:48 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Ok

  Beğen

 11. turgay karakaya dedi ki:

  14 Kasım 11:01 – Op. Dr. Turgay Karakaya: R e
  14 Kasım 14:53 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Esra hnm biraz önce sözlüm aradı kaydı teğit etmek içintl demişler oysaki tl bilgi verilmişti yardımcı olabilir misiniz ? Tsk ederim
  14 Kasım 14:56 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Pınar hanımdan rica edersiniz
  18 Kasım 09:21 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Esra hnm günaydın , kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum bir sorum olucaktı
  18 Kasım 09:22 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: İşlem sonrası mide bulantılarım vs hemen geçecek mi yoksa bir süre devam eder mi
  18 Kasım 09:23 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Çünkü midemdeki rahatsızlıklar ateşim çıkması vs beni çok rahatsız ediyor normal hayatımı zor sürdürüyorum.
  18 Kasım 09:23 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Emedur alıyorum.
  18 Kasım 09:23 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Hemen geçer şak diye keser
  18 Kasım 09:23 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: İnş içim rahat etti tsk ederim
  18 Kasım 09:24 – Op. Dr. Turgay Karakaya: R e

  Beğen

 12. turgay karakaya dedi ki:

  14 Kasım 10:14 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Iyi günler kusura bakmayın rahatsız ediyorum siz Dr Pınar Hnm'ın asistanımısınız ?
  14 Kasım 10:20 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet
  14 Kasım 10:20 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Birşey sormak istiyorum size müsait misiniz

  14 Kasım 10:22 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Dün zaten sabit hattan aradık
  14 Kasım 10:23 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Istenmeyen gebelik durumu var
  14 Kasım 10:23 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Ataşehir de yeriniz var dimi
  14 Kasım 10:24 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Beta hcg iki gün önce 73000 seviyesinde zamanlama olarak hemen işlem yapılabilir mi randevu alsak ??
  14 Kasım 10:25 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Adet gecikmesi kaç gün
  14 Kasım 10:26 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: 2 hafta gecikti
  14 Kasım 10:26 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Mide bulantısı çok
  14 Kasım 10:26 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Diğer tm belirtiler mevcut

  14 Kasım 10:27 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Hemen yapılır pınar hanım tl ye yapar turgay bey tl
  14 Kasım 10:27 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Lokal anestezi mi tavsiyerdiyorsunız
  14 Kasım 10:27 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet lokal en iyisi
  14 Kasım 10:27 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Genel anestezi pek almak istemiyorum
  14 Kasım 10:28 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Hiç gerek yok
  14 Kasım 10:28 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Sezeryanda bile genel yok artık
  14 Kasım 10:28 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Ben ataşehire yakınım o yüzden ataşehirde olmak istiyorum haftaya Cumartesi
  14 Kasım 10:29 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Pınar hanım cumartesileri olmayabiliyor ,
  14 Kasım 10:29 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: İş programım çok yoğum direkt işlem için gelebilir miyim
  14 Kasım 10:29 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Başka vaktim yok ama ne yapabiliriz
  14 Kasım 10:31 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Turgay bey zburnu pazar dahil açık
  14 Kasım 10:32 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Ok ben size dönücem
  14 Kasım 10:32 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Haftaya cmts müsait gözüküyor mu
  14 Kasım 10:33 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet 14.40 da yer var dr turgayda
  14 Kasım 10:33 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Vakum yöntemi mi ?
  14 Kasım 10:34 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet 15 dakikada yürüyüp gidersiniz acı ağrı yok 🙂
  14 Kasım 10:34 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Ilk defa olacağı için biraz tedirginim
  14 Kasım 10:34 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Ok ben sözlümle konuşup bugün geri dönüş yapıcam size
  14 Kasım 10:35 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Teşekkür ederim
  14 Kasım 10:35 – Op. Dr. Turgay Karakaya: R e
  14 Kasım 10:51 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Haftaya ctesi pınar hanımda müsait 11.00?
  14 Kasım 10:52 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Öyle mi
  14 Kasım 10:53 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: O zaman pınar hnm a randevu almak istiyorum
  14 Kasım 10:53 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Uygun
  14 Kasım 10:54 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Kayıt yapabilir misiniz ? Haftaya cmts 11
  14 Kasım 10:54 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Birde mide bulantıları vs nasıl bir ilaç kullanabilirim ?
  14 Kasım 10:55 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Sorabilir misiniz ?
  14 Kasım 10:57 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Kaydettim

  14 Kasım 10:58 – Pendikte Kürtaj Fiyatı Ve Kürtaj Nasıl Yapılır Soruyor: Sizin adınız neydi ?
  14 Kasım 10:59 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Esra
  14 Kasım 11:00 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Dramamine tb kullanabilirsiniz bulantı olunca

  Beğen

 13. turgay karakaya dedi ki:

  15 Kasım 21:30 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Mrb
  15 Kasım 21:30 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Iyi aksamlar
  15 Kasım 21:40 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Fcten yazmistim
  15 Kasım 21:40 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Sprail ve daraltma icin
  15 Kasım 22:36 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Tabi
  16 Kasım 00:43 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Daraltma islemi disardan yani vajenin dis kusmundanmi yoksa ic kismindanmi yapiliyor
  16 Kasım 00:43 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Kismindan
  16 Kasım 06:46 – Op. Dr. Turgay Karakaya: İç ve dış birlikte daraltılır
  16 Kasım 10:11 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Peki bunun maliyeti nedir
  16 Kasım 10:36 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Liste atayım
  16 Kasım 10:36 – Op. Dr. Turgay Karakaya: JİNEKOLOG OP. DR. TURGAY KARAKAYA KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI TÜM FİYAT LİSTESİ

  A- KIZLIK ZARI DİKİMİ VE VAJİNAL ESTETİK FİYATLARI

  1- Kalıcı Kızlık zarı dikimi flep yöntemi : tl ( hayat boyu dayanır, dikiş izi kalmaz , kesinlikle anlaşılmaz ) Geniş bilgi : kızlık zarı dikimi Ameliyat 25 dakika sürer , lokal anestezi ile ağrı ve acı çekilmez, dikim sonrası aynı gün iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  2- Kalıcı Kızlık zarı dikimi çift kat flep yöntemi : tl ( çift kat flep daha çok vajina girişi büyük bayanlara uygundur. Geniş bilgi : kızlık zarı dikimi fiyatı Kalıcı Kızlık zarı dikimi sonrası 20 gün cinsel ilişki yasaktır , sonrasında yıllar sonra bile ilişkide kan gelir.

  3- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi + vajina daraltma : tl ( dikim öncesi yoğun cinsel aktivite sonucu vajina genişlemesi olanlara uygundur. flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi

  4- kalıcı çift kat flep + vajina daraltma : tl ( kilolu ve vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  5- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti ( sarkan dudakların küçültülmesi ) = tl

  6- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti + vajina daraltma = tl

  7- geçici kızlık zarı dikimi : tl ( max 5 gün dayanır ) Geçici kızlık zarı dikimi Aynı gün bile ilişkiye girilebilir.

  8- sadece vajina daraltma : tl Vajina daraltma fiyatları

  9- sadece labiaplasti : tl

  10- Kızlık zarı dikimi sonrası kontroller ücretsizdir , ayrıca şehir dışı veya yurtdışından gelen hastalarımız whatsApp tan bağlantıda kalarak destek alırlar ve kontrol zorunlu değildir.

  11- SGK anlaşmalı olmadığımız için yapılan işlemler SGK kayıtlarına geçmez. Reşitseniz tek başınıza dikim için gelebilirsiniz.

  B – KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık tl , 5 haftalık tl , 6 haftalık tl şeklindedir.
  kürtaj fiyatları kürtaj öncesi ultrason ücretsizdir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz. Gebelik testleri Hamilelik testleri adet gecikmesinden 5 gün sonra yapılır.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşını geçmiş bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007 WhatsApp
  0542 215 7274
  0532 441 9825

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari

  Jinekolog Op. Dr. Turgay karakaya
  16 Kasım 12:38 – Vajina Daraltma Fiyatları Soruyor İstanbul: Birde sorum olacak insanın yada bir kadının diyeyim çünkü erkekler zaten sürekli istem içinde kadınında bu durumda olması çok arzulu olması normalmi
  16 Kasım 14:36 – Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet

  Beğen

Takma isimle Soru Sor

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s