Kürtaj Sonrası Kanama

Yayınlandı: Haziran 27, 2014 / dr. turgay karakaya, kürtaj fiyatları, kürtaj sonra kanama
Kürtaj sonrası kanama

İstanbul’da kürtaj sonrası kanama , kürtaj sonrası adet görme , kürtaj sonrası cinsel ilişki , kürtaj sonrası hamilelik , kürtaj fiyatları , en iyi kürtaj doktoru gibi sorular İstanbul’da 2014 haziran 23 tarihi civarı gerçekten çok soruluyor. Bu makalemizde kürtaj sonrası kanamalara biraz fokus yaparak , çocuk aldırma konusuna yaygın olarak değiniyoruz, hepsinden fazla sorulagelen 2014 kürtaj fiyatlarının İstanbul Avrupa yakasında ve Anadolu yarafında sıklıkla … liradan başladığını ve gebelik haftası na göre değiştiğini öncelikle belirtelim zaten haftaya göre kürtaj ücretleri nasıl ortaya çıkıyor ayrıntıları bir sonraki paragrafımızda bulacaksınız,  bu arada kürtaj açısından gizliliğin ne kadar önemli olduğunu bildiğimizden size yapılacak işlemlerin ve görüşmelerinizin kesinlikle gizli tutulacağı sözünü peşinen verebiliriz, ayrıca özel muayenehane olduğumuz için… olmadığını ve işlemlerin SGK kayıtlarına geçmediğinide zikredelim. Kürtaj konusunda en iyi jinekologlara nasıl ulaşırım diye endişeleriniz varsa açın google’ı ve yazın : “ en iyi kürtaj doktoru ” çıkan sonuçları inceleyin , bu arada … ilk sayfada göreceksiniz 🙂 kürtaj fiyatları ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı  hakkında tüm sorularınız için 0212 227 5519 sabit telefonumuz ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli açıktır. Genelde aramalara kıdemli asistanım Esra hanım bakıyor , yumuşak ses tonu ve insancıl yaklaşımları ile eminim sizi rahatlatacaktır. Ben ise genelde hasta başında oluyorum, ama acil durumlarda bana bağlatabilirsiniz. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

Kürtaj fiyatları

İstanbul’da 2014 yılında kürtaj ücretleri sıklıkla hamilelik ilerleyişinize göre belirleniyor, mesela yeni başlayan bir gebeliğiniz varsa yani adetiniz henüz yeni gecikmişse İstanbul’da bitçok kürtaj merkezi jinekolog muayenelerinde üç aşağı beşyukarı …lira civarına çocuk aldırabilirsiniz. Ama bu kürtaj fiyatı gebelik haftanız 5 haftaya çıktığında … lira , 6 haftaya çıktığında ise … lira gibi rakamlara ulaşacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken birbaşka problemde 2014 kürtaj yasası çerçevesinde getirilen kürtaj yaptırma konusundaki hafta sınırlarıdır. 10 haftayı geçen gebeliklerin sonlandırılması yasaklanmıştır.

Kürtaj sonrası adet

Kürtaj sonrası adet görmek , yaklaşık 45 gün sürecektir , yani şöyle düşünün , kürtajınızı olduktan sonra içinde bulunduğunuz adet dönemi bitecek ve bir sonraki adet dönem sonuna regli olacaksınız. Bu tamamen normal bir durumdur, kürtaj sonrası ne zaman adet göreceğim diye çok soran oluyor.

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj sonrası cinsel ilişli için kaç gün beklemek gerekir. Acaba çocuk aldırdıktan sonra ne zaman seks yapabilirim diye merak ediyorsanız 10 gün kadar sabredin diyebilirim . Bunun sebebi ise rahim kanalının kürtaj sonrası ancak birkaç gün sonra kapanacak olmasıdır . Peki kürtajdan hemen sonra cinsel ilişki olursa ne olur? Penis yolu ile bacak arasındaki ve büyük dudaklar civarındaki mikroplar rahme doğru itilir ve rahim içi enfeksiyon meydana gelir.

Kürtaj sonrası banyo

Kürtaj sonrası banyo için beklemenize gerek yok , aynı gün bile duş şeklinde banyo yapabilirsiniz , ama küvete veya banyo taburesine oturarak yıkanmanızı tavsiye etmiyoruz , yine enfeksiyon riski açısından.

Kürtaj sonrası ağrı

Kürtaj sonrası ağrı şikayeti artık pek rastlanmıyor , bunun sebebide tahmin edersiniz vakum küretaj uygulamasıdır. Vakum küretajda rahim içi kazıma yapılmaz, dolayısı ile fazla travmatize edilmediği için hasta ağrı hissetmez.

Kürtaj sonrası hamilelik

Kürtaj sonrası gebelik her zaman endişe edilen bir durumdu , eski zamanlarda vakum küretaj yokken rahim içi endometrium dokusu çepeçevre kazınarak gebelik kesesiyle beraber çıkartılırdı ve ağrı ve kanama şikayeti dışında rahim içi yapışıklıklar yani şinesi denilen durumda ortaya çıkabiliyordu , bu durumda kürtaj sonrası gebe kalmak %1 hastada zor olabiliyordu , ama artık bereket ki vakum küretaj var ve rahim içi kazınmadan , dokunulmadan  gebelik kesesi pipet benzeri karmen kanülü ile alınabiliyor. Merak etmeyin artık günümüzde kürtaj sonrası gebe kalmada zorluk yaşayan olmuyor.

Kürtaj yasası

Kürtaj yasası 2014 yılında güncellenmiş olmakla beraber aslında 2013 yılında düzenlenmiştir, kürtaj kanununa göre 10 haftayı aşan gebelikler için kürtaj yasağı tanımlanmıştır. Yani 11 haftalık , 12 haftalık veya daha ileri hamileliklerde hiçbir jinekolog kürtaj yapmaz, aklınızda bulunsun.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Vakum küretaj 2014 yılı İstanbul’da hatta bence 2015 yılındada en fazla yapılan jinekolojik midahale olagelmiştir. İsterseniz size safhalar halinde kürtaj nasıl yapılır özetleyelim :

1- Kürtaj öncesi jinekolojik muayene
2- Kürtaj öncesi ultrason incelemesi
3- Rahim girişinin lokal anestezi ile uyuşturulması
4- Hegar bujisi ile collum uteri dilatasyonu
5- Karmen kanülünün rahin kanalına yerleştirilmesi
6- Vakum cihazının karmen kanülünün dış ucuna takılması
7- Negatif basınç oluşturularak gebelik kesesinin dışarı alınması.

Kızlık zarı dikimi

2014 yılında istanbul’da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi çok popüler oldu . Acaba flep yönteminin avantajları nelerdir :

1- Flep yöntemi kızlık zarı dikimi kalıcıdır ve cinsel ilişkiye girmrzseniz hayat boyu bakire kalırsınız.
2- Lokal anestezi ile 25 dakika sürer ve dikim sonrası masadan kalkıp yürüyüp gidersiniz , sosyal hayatınız veya çalışma yaşantınız etkilenmez.
3- Flep yöntemi orijinaldir, 20 günde dikişler eriyerek kaybolur ve dikiş izi kalmaz.
4- Flep yöntemi garantilidir , cinsel ilişkide mutlaka kızlık zarı kanaması olur.
5- Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi kesinlikle anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

İstanbul’da 2014 yılında ve tahmin ediyorum 2015 yılındada flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak …. lira fiyat seviyelerinden başlar ve ….. liraya kadar çıkabilir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet : Cerrahpaşa tıp fak 1983 – tamı tamına 31 yıllık vakum küretaj ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi tecrübesi konuşuyor
İstanbul
0212 227 5519 – 0532 221 3007
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz.

Reklamlar
yorum
 1. Hatice dedi ki:

  Kurtaj olali 55 gun oldu halen kanamam var gunde bir ped dolduracak kadar

  Beğen

 2. Mine dedi ki:

  Mrblar doktor bey.
  8 ocakta hcg değerimin 16.70 çıkmasıyla başlayan gebelik maceram kimyasal gebelik oldugunu öğrenmemle kısa sürdü. Açıkcası bu durum beni çok yıpratmadı ama şuan içinde bulunduğum belirsizlik çok moral bozucu olmaya başladı :/
  Kısaca anlatıcak olursam;
  8Ocakta 16.70 cıktı, 10 ocakta 29 cıktı. 13 ocakta 14e düstü değer. 18ocakta 38 cıktı.. 20 ocakta da 36 cıkmıstı. 19 ocakta kahve akıntı seklinde kanamam basladı bikaç damla şeklinde. 26 ocakta değer anca 26ya düşmüştü. 1 şubatta 43 cıktı. Doktorum sen bunu bidaki adetine kadar atarsın ama icin rahat olsun diye kücük bi operasyon yapalım dedi. Küret işlemi sanırım. Cıkan parçayı da patolojiye gönderirirz hem için rahatlar hemde hcg bianda sıfırlar dedi. Bu işlemi 43 cıktıktan iki gün sonra yani bundan iki gün önce cumartesi yaptı doktor. İki gün sonra bugün değer 72 cıktı. Ben anlam veremiyorum araştırıyorum ama nette de bişey bulamadım. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz, ve ben hiç korunarak ara vermek istemiyorum kanamam tamamen bittikten sonra bikaç haftada toparlanınca eşimle korunmasız devam edebilirmiyim bu değerin sıfır oldugunu görmeden korunmasız ilişkinin zararı olurmu?
  Şimdiden aydınlatıcı cevabınız icin teşekür ederim🙏🏻

  Beğen

 3. […] DOKTORA SORU SOR       YORUMLARI OKU […]

  Beğen

 4. Sonbahar dedi ki:

  Merhaba hocam 21 temmuz 2017 de kürtaj oldum. 8 haftalık gebelikti.13 14 gün oldu.ilk andan beri kanamam hiç durmadı.kürtaj olduğum gece avuç büyüklüüğünde parça düştü benden kanamanın uzun sürmesi normalmidir?

  Beğen

 5. Cansu dedi ki:

  25 temmuz yani sali gūnū kūrtaj oldum agrim aşiri var ama kanamam yok denilcek kadar az bu iyi mi kötūmū

  Beğen

 6. Naz dedi ki:

  Merhabalar 27 Mayısda kürtaj oldum fakat
  26 temmuzdayız ve hala kanamam devam ediyor doktorum rahimde bı sıkıntı gözükmüyor diyor ikidir içindeki kanı boşaltıyor fakat durmaksızın iki aydır kanamam devam etti ve etmeyede devam ediyor ve hafif ağrı hissediyorum … Kürtaj sonrası ilk günlerde parçalar geldi doktoruna söyledim bişey olmaz dedi … Tekrar cocuk istiyorum ama kürtaj sonrasi toparlanıp normale dönemedim bir türlü ne yapabilirim

  Beğen

 7. Anonim dedi ki:

  Hocam merhaba kürtaj oldum ve 18 gün geçti kahverengi kan geliyor cinsel ilişki yapılabilir mi

  Beğen

 8. Ebru dedi ki:

  Merhabalar . Ben 6 nisanda kürtaj oldum çok küçüktü 4 hafta yada 5 haftalıktı . 4 gün kanamam olmadı 4 . Gün akşam adet sancısı gibi sancıyla beraber kanamam geldi 2 gün adet gibi kırmızı renkte geldi bugün 10. Gün kanama başlayalı siyahımsı geliyor ve pıhtı gibi et parçası gibi küçük şeyler var. Ara sıra kasık ağrısı oluyor bazen kırmızı bazen siyahımsı geliyır . Kontrole gittiğimde doktorum gebelik sonlanmış fakat pıhtı gibi şeyler var dedi bi ilaç verdi 3 tane her gün bi tane iç dedi ben içmedim çünkü kanamam başlayalı 2 gün olmuştu pıhtıyı atar vücut dedim . Ağrım fazla yok ara sıra kasık ağrısı bel ağrısı oluyor bu normal mi ?

  Beğen

 9. Güliz dedi ki:

  Merhaba.. 23 martta kurtaj oldum 3 gun sonrasi normal adet dongusu gibi agriyla birlikte baslayan kanamam oldu 1 hafta surdu bitti ve 6 gun sonra yani bugun tekrar kanamam basladi ve koyu renkte kahverengi renginde yani agrim yok ama suan kontrolede gidememistim parca kalmis olabilirmi acaba korkmalımiyim cevaplarsaniz cok sevinirim hafta sonu oldugu icin iletisimede gecemiyorum lutfen…

  Beğen

 10. uykusuz dedi ki:

  Şubat 15de kurtaj olmustum

  Beğen

 11. uykusuz dedi ki:

  Kurtaj sonrasi adet gecikmesi ne kadar olmali 36 gün oldu kontrolde hersey normal denildi beklemelimiyim

  Beğen

 12. ayse dedi ki:

  mrb.
  Ben 3 mart ta kürtaj oldum.18 gun oldu ama hafif kanama hala devam ediyor,herhangi bir agrim falan baska hic bir sorunum yok.Acaba bu kanama bir sorun olurmu.be yapmam gerekir dinmesi icin.
  tesekurler.

  Beğen

 13. maske dedi ki:

  Meb ben kurtajdan 4 gün sonra korunmasız ilişki yaşadım hamile kalma riskim varmı

  Beğen

 14. Ben ella kullanmak zorunda kaldım 23 yada 24 nisanda adetim bitmişti 6 sında ilişkiye girdim ve hasta olamadım hala çok korkuyorum gebe olma ihtimalim var mıdır
  2 06 2016, 11:23 – .: Ellayı ilişkiden 20 saat sonra kullandım
  2 06 2016, 11:27 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Test yapın
  2 06 2016, 11:28 – .: Bu kadar gecikmesi normal değil yani dimi kürtaj sonrası kanama olur mu?
  2 06 2016, 11:28 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  2 06 2016, 11:28 – .: Teşekkür ederim sağolun

  Beğen

 15. Hayırlı sabahlar turgay bey musaıtsenız bır konu uzerıne rahatsızlık verıcem sıze? kürtaj sonrası kanama ile ilgili
  23 02 2016, 10:22 – Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  23 02 2016, 10:23 – .: Basımıza gelen bı problemımız varnumaranızı ınternet sayfanızdan aldım
  23 02 2016, 10:24 – .: Kurtaj yaptırmamız gerekıyor bunun ıcın ne yapmamız gerek en uygun fayat aralıgı ne olur yardımcı olma sansınız varmı
  23 02 2016, 11:06 – Jin op dr turgay karakaya: Tabi

  Beğen

 16. Bisey Sorabilirmiyim
  8 02 2016, 15:30 – .: 25 Aralikta
  8 02 2016, 15:30 – .: Adet Oldum En Son
  8 02 2016, 15:30 – .: Tahmini
  8 02 2016, 15:30 – .: Bebek Kac Haftaliktir ayrıca kürtaj sonrası kanama olur mu
  8 02 2016, 15:37 – Jin op dr turgay karakaya: 6
  8 02 2016, 15:38 – .:
  8 02 2016, 15:38 – .: Tl
  8 02 2016, 15:38 – .: Degilmi
  8 02 2016, 15:41 – .: Kaca
  8 02 2016, 15:41 – .: Kadar Aciksiniz
  8 02 2016, 15:42 – Jin op dr turgay karakaya: 18
  8 02 2016, 15:46 – .: Gelsem
  8 02 2016, 15:46 – .: Musaitmisiniz
  8 02 2016, 15:47 – Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  8 02 2016, 15:47 – Jin op dr turgay karakaya: Saat?
  8 02 2016, 15:48 – .: Bayrampasadab
  8 02 2016, 15:48 – .: Gelicem
  8 02 2016, 15:48 – .: 17
  8 02 2016, 15:48 – .: Gibi
  8 02 2016, 15:48 – .: Gelirim
  8 02 2016, 15:49 – Jin op dr turgay karakaya: Ok
  8 02 2016, 15:49 – Jin op dr turgay karakaya: Yazdım
  8 02 2016, 16:07 – .: Yada
  8 02 2016, 16:07 – .: Yarin
  8 02 2016, 16:07 – .: Gelsem
  8 02 2016, 16:07 – .: Daha İyi Olucak
  8 02 2016, 16:12 – Jin op dr turgay karakaya: Ok.. yarın saat?
  8 02 2016, 16:12 – .: Uc Gibi
  8 02 2016, 16:12 – .: Uygunmu
  8 02 2016, 16:48 – Jin op dr turgay karakaya: Evet
  8 02 2016, 16:48 – Jin op dr turgay karakaya: Yazdım

  Beğen

 17. 28 02 2015, 17:03 – Kürtaj Fiyat: Merhaba
  28 02 2015, 17:20 – Jinekolog Operatör Doktor: Buyrun
  28 02 2015, 17:28 – Kürtaj Fiyat: Kürtaj yapıyorsunuz sanırım
  28 02 2015, 17:30 – Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  28 02 2015, 17:31 – Kürtaj Fiyat: Fiyatlarnız nedir
  28 02 2015, 17:51 – Kürtaj Fiyat: Pazartesi gelsek
  28 02 2015, 17:51 – Kürtaj Fiyat: Randevu almaya gerrk varmı
  28 02 2015, 17:51 – Jinekolog Operatör Doktor: Evet
  28 02 2015, 17:52 – Jinekolog Operatör Doktor: Ptesi 15.30 da yer var ?
  28 02 2015, 17:52 – Kürtaj Fiyat: Bide kız arkadasım yabancı uyruklu ve vizesi bitti kaçak gibi görünüyo yani devlet tarafında yapmamız gereken bişey olcakmı
  28 02 2015, 17:53 – Jinekolog Operatör Doktor: Hayır ben sadece reşit olup olmadığı ile ilgileniyorum
  28 02 2015, 17:53 – Kürtaj Fiyat: Tamam o halde
  28 02 2015, 17:54 – Jinekolog Operatör Doktor: İsim ne yazalım
  28 02 2015, 17:58 – Jinekolog Operatör Doktor: Ok
  28 02 2015, 21:51 – Kürtaj Fiyat: Gebe kalmamak için iğne yapıyormusunuz?
  28 02 2015, 22:07 – Jinekolog Operatör Doktor: Pratik değil
  28 02 2015, 22:08 – Kürtaj Fiyat: Anlamadım
  28 02 2015, 22:09 – Jinekolog Operatör Doktor: Hap daha basit
  28 02 2015, 22:10 – Kürtaj Fiyat: Günlük almak gerekirmiş sanırım onu hergün kullanması gerekiyomus sanırım şeker hastası değilya bu kız hergün ilaç kullanmak pek mantığımıza yatmadı
  28 02 2015, 22:12 – Kürtaj Fiyat: Zaten yasmin die bi hap kullanıyodu sonuç bu
  28 02 2015, 22:12 – Kürtaj Fiyat: Pek güvencimiz kalmadı haplara
  28 02 2015, 22:13 – Jinekolog Operatör Doktor: Geldiğinizde spiral takalım
  28 02 2015, 22:13 – Kürtaj Fiyat: Maliyeti nedir
  28 02 2015, 22:14 – Kürtaj Fiyat: Ömrü nedir
  28 02 2015, 22:15 – Jinekolog Operatör Doktor: Prezervatif kıymetindedie
  28 02 2015, 22:16 – Kürtaj Fiyat: Biz bunuda düşünelim doktor bey teşekkürler
  28 02 2015, 22:19 – Jinekolog Operatör Doktor: Ok
  06 03 2015, 19:50 – Kürtaj Fiyat: Merhaba pazartesi günü bi kürtaj işlemi yapmıstık hatırlarsanız
  06 03 2015, 19:51 – Kürtaj Fiyat: Kız arkadaşım bayılmıştı hatta orda
  06 03 2015, 19:51 – Kürtaj Fiyat: Bugün çok ateşim var diyor acaba bu işlemle alakalı bir durummudur
  06 03 2015, 19:51 – Kürtaj Fiyat: Ne yapması gerekir
  06 03 2015, 19:52 – Kürtaj Fiyat: Bilgi verrmisinz
  06 03 2015, 20:04 – Jinekolog Operatör Doktor: Yarın kontrole gelsin
  06 03 2015, 20:05 – Kürtaj Fiyat: Ters giden bi durummu var
  06 03 2015, 20:25 – Jinekolog Operatör Doktor: Ateş beklemiyoruz
  06 03 2015, 20:26 – Kürtaj Fiyat: Bi ilaç önerirmisiniz bu akşam için
  06 03 2015, 20:27 – Jinekolog Operatör Doktor: Cipro antibiyotik
  06 03 2015, 23:24 – Kürtaj Fiyat: Sabah kacda açıyosunuz
  06 03 2015, 23:45 – Jinekolog Operatör Doktor: 11

  Beğen

 18. 24 Oca 11:46 – Gebelik Belirtileri: Merhaba hocam
  24 Oca 11:46 – Gebelik Belirtileri: Numaranizi netten buldum
  24 Oca 12:29 – Jinekolog Operatör Doktor: Buyrun
  24 Oca 12:52 – Gebelik Belirtileri: Size bsey sormak istyrum
  24 Oca 12:52 – Jinekolog Operatör Doktor: Sorun
  24 Oca 12:53 – Gebelik Belirtileri: Simdi ben aralik ayinda ayin bi 9unda bide 31 inde regl oldum
  24 Oca 12:53 – Gebelik Belirtileri: Ve ocak aynin 7sinde bittim
  24 Oca 12:53 – Gebelik Belirtileri: Sonra bi birlikteligim oldu korunduk ama hala adet olmadm
  24 Oca 12:57 – Jinekolog Operatör Doktor: 2 hafta sonra test yapın
  24 Oca 12:58 – Gebelik Belirtileri: Tamam teskkurler

  Beğen

 19. […] Kürtaj sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiğini her hastamıza ayrıntılı anlatıyoruz , ama kolay unutluyor , en iyisi hatırlatma olsun diye burayada yazalım , kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girmek için 10 gün kadar beklemeniz gerekir , kürtaj sonrası ağrı ve kanama pek olmaz veya adet kanaması kadar olabilir, kürtaj sonrası yeniden adet görmeye yaklaşık 40 gün sonra başlarsınız, kürtajdan sonra hamilelik için endişe etmenize hiç gerek yok , ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz. Kaç kez kürtaj olabilirim diye soranlarada cevap verelim , herhangi bir sınır yok , bize 8. defa kürtaja gelen hastalar oluyor. Kürtaj sonrası kanama hakkında geniş bilgi için ; https://kurtaj-nasil-yapilir.com/2014/06/27/kurtaj-sonrasi-kanama/ makalemizde göz atın. […]

  Beğen

 20. turgay karakaya dedi ki:

  merhaba,
  vakum kürtajda , kürtaj sonrası ağrı ve kanama şikayeti pek olmaz , bu normaldir.

  Beğen

 21. Adsız dedi ki:

  Hocam kürtaj sonrası kanama ve ağrı hiç olmadı azda olsa biraz sancı olması gerekmezmiydi , asistanınız sorun olmaz vakum metodu olduğu için kürtajdan sonra kanama oşmaz dedi . Neyse kontrole gelince konuşuruz. Sibel

  Beğen

 22. turgay karakaya dedi ki:

  Selamlar ,
  10 defa kürtaj olan hastalarımız bile olabiliyor, çok kürtaj olmanız üreme kabiliyetinizi azaltmaz , gebelikte sızıntı şeklinde bile olsa vajinal kanamaları mutlaka incelemek gerekir.

  Beğen

 23. turgay karakaya dedi ki:

  Merhaba, bekaret yani kızlık zarı bozulmadan hamile kalan çok hastamız geliyor, sürtünme esnasındada bir miktar sperm kızlık zarı deliklerinden rahme kadar ulaşabiliyor ve gebelik olabiliyor.

  Beğen

 24. Adsız dedi ki:

  slm , izmirden yazıyorum, 3 kez kürtaj oldum , yine hamileyim , 15 gün kadar önce regli olmam gerekiyordu, olmadım hafif bir kanama var , kürtaja gelsem sorun yaşarmıyım.

  Beğen

 25. Adsız dedi ki:

  Dr. Turgay hocam 22 yaşındayım sevgilimle sürtünme şeklinde seviştik cinsel birleşme yok , bakireyim bu arada ama adet günün 10 gün geçti gebe olma ihtimali olabilirmi ?

  Beğen

Takma isimle Soru Sor

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s